Adventní Řím, město tisícileté historie

Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Rozšířené hledání
Advent v Římě - Itálie

Advent v Římě starstarstar

Advent v Římě
Doprava:
-
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
-
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Adventní Řím, město tisícileté historie
Popis
Prožijte s námi advent v Římě, ponoříme se do slavnostní nálady města, navštívíme vánoční trh na Piazza Navona, ochutnáme neméně slavné Pandorro nebo Torrone, vánoční atmosféru nasajeme u baziliky sv. Petra. Prohlédneme si všechny nejvýznamnější památky „věčného města“ a budeme mít příležitost shlédnout, jakým způsobem se v této metropoli slaví Vánoce. Prožijte tedy s námi advent v Římě a vychutnejte si kouzlo italských Vánoc.
Ubytování
Ubytování je zajištěno v hotelu*** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím
Strava
kontinentální snídaně
Zájezd zahrnuje
3 ubytování, 3 snídaně, leteckou přepravu Praha Řím Praha, kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti, transfery z/na letiště, pobytovou taxu, služby českého průvodce, zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Zájezd nezahrnuje
cestovní pojištění a proti stornu (150 CZK), jednolůžkový pokoj (2100 CZK), odbavené zavazadlo do 20 kg (1400 CZK), rezervace vstupenky do Vatikánských muzeí (590 CZK), rezervace vstupenky do Vatikánských muzeí osoba do 18 let (350 CZK), sdružené vstupné do Kolosea, Fora Romana a Palatinu (420 CZK), sdružené vstupné do Kolosea, Fora Romana a Palatinu osoba 18-25 let (290 CZK), sdružené vstupné do Kolosea, Fora Romana a Palatinu sosba do 18 let (70 CZK), vstupné, místní dopravu, fakultativní výlety a služby cca 90 EUR
Program
Den 1
Dle letového řádu odlet s průvodcem z Prahy do Říma , transfer do hotelu. Individuální volno, alternativně procházka s průvodcem po městě plném betlémků a vánoční nálady.

Den 2
Celodenní prohlídka Řím Vatikán (UNESCO), náměstí sv. Petra s kolonádami z dórských sloupů, bazilika sv. Petra na jejíž výzdobě se podíleli Raffael, Michelangelo a další, možnost výstupu na kopuli baziliky s omračujícím výhledem na celý Řím. Mohutná vznešenost sv. Petra naše očekávání nezklame Michelangelova Pieta, Stolec sv. Petra od Berniniho, velkolepá Vatikánská muzea se sbírkami antického umění, nenecháme si ujít Raffaelovy Stanze, Pinakotéku a Sixtinskou kapli s nejslavnějším uměleckým dílem na světě Michelangelovy fresky a Poslední soud. Mimo jiné navštívíme Andělský hrad, spleť úzkých uliček u Piazza Navona oválné náměstí s Berniniho fontánou čtyř řek, Piazza di Spagna se Španělskými schody, Fontána di Trevi největší římská fontána a díky Felliniho filmu „La Dolce Vita“ známá po celém světě. Večerní město, individuální volno.

Den 3
Řím antické velkoměsto, Forum Romanum s pozůstatky budov, chrámů i dalších objektů patřících neodmyslitelně k Římu v 1. až 4. stol., Koloseum nejvýznamnější římský amfiteátr, Pantheon nejlépe dochovaná stavba z dob římské antiky, Kapitol náměstí navržené Michelangelem s jezdeckou sochou Marca Aurelia, Palatin, Císařská fóra, bazilika San Giovanni in Laterano, kostel San Pietro in Vincoli (Michelangelův Mojžíš), atmosféra večerního města.

Den 4
Snídaně, individuální volno, dle letového řádu transfer na letiště, odlet do Prahy.

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.